  • GCM21B7U2E332JX03L
GCM21B7U2E332JX03L
advertisement
Manufacturer No:
GCM21B7U2E332JX03L
HK JDW NO:
535-GCM21B7U2E332JX03L
Package:
Datasheet:
Description:
0.0033μF Ceramic Capacitor -750+/-120ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 3985
Step5Bar-code shipping tag
GCM21B7U2E332JX03L
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Temperature Coefficient
    -750+/-120ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    REFERENCE STANDARD:AEC-Q200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.0033μF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    250V
  • Size Code
    0805
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Height
    1.45mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm