  • GCM3195C2A752JA16D
GCM3195C2A752JA16D
advertisement
Manufacturer No:
GCM3195C2A752JA16D
HK JDW NO:
535-GCM3195C2A752JA16D
Package:
Description:
0.0075μF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 6728
Step5Bar-code shipping tag
GCM3195C2A752JA16D
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Additional Feature
    STANDARD: AEC-Q200
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.0075μF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    1206
  • Positive Tolerance
    5%
  • Negative Tolerance
    5%
  • Height
    0.85mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm