  • GCM31A7U2J820JX01D
GCM31A7U2J820JX01D
advertisement
Manufacturer No:
GCM31A7U2J820JX01D
HK JDW NO:
535-GCM31A7U2J820JX01D
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
GCM 82pF Ceramic Capacitor ±5% U2J 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 15887
Step5Bar-code shipping tag
GCM31A7U2J820JX01D
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GCM
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    U2J
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    82pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    U2J
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm