  • GCM32EC7YA106KA03K
GCM32EC7YA106KA03K
advertisement
Manufacturer No:
GCM32EC7YA106KA03K
HK JDW NO:
535-GCM32EC7YA106KA03K
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
GCM 10μF Ceramic Capacitor ±10% X7S 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 16173
Step5Bar-code shipping tag
GCM32EC7YA106KA03K
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X7S
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Temperature Characteristics Code
    X7S
  • Height
    2.5mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.106 2.70mm
  • Thickness
    2.6924mm