  • GCQ1555C1H170FB01D
GCQ1555C1H170FB01D
advertisement
Manufacturer No:
GCQ1555C1H170FB01D
HK JDW NO:
535-GCQ1555C1H170FB01D
Description:
GCQ 17pF 50V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 9004
Step5Bar-code shipping tag
GCQ1555C1H170FB01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    17pF
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm