  • GJM0225C1C5R8CB01L
GJM0225C1C5R8CB01L
advertisement
Manufacturer No:
GJM0225C1C5R8CB01L
HK JDW NO:
535-GJM0225C1C5R8CB01L
Package:
Description:
5.8pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 16875
Step5Bar-code shipping tag
GJM0225C1C5R8CB01L
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    5.8pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    Yes
  • Size Code
    01005
  • Positive Tolerance
    4.3103%
  • Negative Tolerance
    4.3103%
  • Height
    0.2mm