  • GJM0225C1E110JB01L
GJM0225C1E110JB01L
advertisement
Manufacturer No:
GJM0225C1E110JB01L
HK JDW NO:
535-GJM0225C1E110JB01L
Description:
GJM 11pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 6812
Step5Bar-code shipping tag
GJM0225C1E110JB01L
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Weight
    6.010099mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±5%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Capacitance
    11pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
    Yes
  • Height
    200μm
  • Length
    0.4mm
  • Width
    0.2mm
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm