  • GJM0225C1E1R0BB01L
GJM0225C1E1R0BB01L
advertisement
Manufacturer No:
GJM0225C1E1R0BB01L
HK JDW NO:
535-GJM0225C1E1R0BB01L
Package:
Description:
1pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 6911
Step5Bar-code shipping tag
GJM0225C1E1R0BB01L
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    6.010099mg
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    1pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Case Code (Imperial)
    1005
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    Yes
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%