  • GJM0225C1E4R5CB01L
GJM0225C1E4R5CB01L
advertisement
Manufacturer No:
GJM0225C1E4R5CB01L
HK JDW NO:
535-GJM0225C1E4R5CB01L
Description:
GJM 4.5pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 7202
Step5Bar-code shipping tag
GJM0225C1E4R5CB01L
  • Capacitance
    4.5pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Length
    0.4mm
  • Width
    0.2mm
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm
  • Thickness
    228.6μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 4 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.25pF