  • GJM0225C1E8R9CB01L
GJM0225C1E8R9CB01L
advertisement
Manufacturer No:
GJM0225C1E8R9CB01L
HK JDW NO:
535-GJM0225C1E8R9CB01L
Description:
GJM 8.9pF 25V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 1598
Step5Bar-code shipping tag
GJM0225C1E8R9CB01L
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    8.9pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Length
    406.4μm
  • Width
    203.2μm
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm