  • GJM0335C1E130GB01D
GJM0335C1E130GB01D
advertisement
Manufacturer No:
GJM0335C1E130GB01D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GJM0335C1E130GB01D
Package:
0201
Description:
13pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 55908
Step5Bar-code shipping tag
GJM0335C1E130GB01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    0201
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    13pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    0.3mm