  • GJM0335C1E1R2WB01J
GJM0335C1E1R2WB01J
advertisement
Manufacturer No:
GJM0335C1E1R2WB01J
HK JDW NO:
535-GJM0335C1E1R2WB01J
Description:
GJM 1.2pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 13802
Step5Bar-code shipping tag
GJM0335C1E1R2WB01J
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
    High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    RF, Microwave, High Frequency
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.2pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Depth
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm