  • GJM0335C1E7R0BB01J
GJM0335C1E7R0BB01J
advertisement
Manufacturer No:
GJM0335C1E7R0BB01J
HK JDW NO:
535-GJM0335C1E7R0BB01J
Package:
Datasheet:
Description:
7pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 6185
Step5Bar-code shipping tag
GJM0335C1E7R0BB01J
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    340.194278μg
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    7pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
    0201
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    Yes
  • Positive Tolerance
    1.43%
  • Negative Tolerance
    1.43%