  • GJM0335C1E7R3BB01J
GJM0335C1E7R3BB01J
advertisement
Manufacturer No:
GJM0335C1E7R3BB01J
HK JDW NO:
535-GJM0335C1E7R3BB01J
Package:
Datasheet:
Description:
7.3pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 12601
Step5Bar-code shipping tag
GJM0335C1E7R3BB01J
    Select All
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    340.194278μg
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    7.3pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
    0201
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    Yes
  • Positive Tolerance
    1.37%
  • Negative Tolerance
    1.37%