  • GJM0335C1HR75WB01D
GJM0335C1HR75WB01D
advertisement
Manufacturer No:
GJM0335C1HR75WB01D
HK JDW NO:
535-GJM0335C1HR75WB01D
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
GJM 0.75pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 22410
Step5Bar-code shipping tag
GJM0335C1HR75WB01D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    GJM
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Capacitance
    0.75pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm