  • GJM0336C1E7R9CB01D
GJM0336C1E7R9CB01D
advertisement
Manufacturer No:
GJM0336C1E7R9CB01D
HK JDW NO:
535-GJM0336C1E7R9CB01D
Description:
7.9pF Ceramic Capacitor 60ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 13677
Step5Bar-code shipping tag
GJM0336C1E7R9CB01D
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Temperature Coefficient
    60ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    7.9pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    3.1646%
  • Negative Tolerance
    3.1646%
  • Height
    0.3mm