  • GJM1555C1H2R9DB01J
GJM1555C1H2R9DB01J
advertisement
Manufacturer No:
GJM1555C1H2R9DB01J
HK JDW NO:
535-GJM1555C1H2R9DB01J
Package:
0402
Datasheet:
Description:
2.9pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0402
Quantity:
In Stock : 14933
Step5Bar-code shipping tag
GJM1555C1H2R9DB01J
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    2.9pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    17.24%
  • Negative Tolerance
    17.24%
  • Length
    1mm