  • GJM1555C1H6R7DB01D
GJM1555C1H6R7DB01D
advertisement
Manufacturer No:
GJM1555C1H6R7DB01D
HK JDW NO:
535-GJM1555C1H6R7DB01D
Description:
GJM 6.7pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 3545
Step5Bar-code shipping tag
GJM1555C1H6R7DB01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Capacitance
    6.7pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Length
    1mm
  • Width
    0.5mm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm