  • GMD033R71C272KA11J
GMD033R71C272KA11J
advertisement
Manufacturer No:
GMD033R71C272KA11J
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GMD033R71C272KA11J
Package:
0201
Datasheet:
Description:
2.7nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 3261
Step5Bar-code shipping tag
GMD033R71C272KA11J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    0201
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.7nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Height
    0.3mm