  • GMD155R71E223KA01D
GMD155R71E223KA01D
advertisement
Manufacturer No:
GMD155R71E223KA01D
HK JDW NO:
535-GMD155R71E223KA01D
Description:
22nF 25V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 6994
Step5Bar-code shipping tag
GMD155R71E223KA01D
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Gold (Au) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm