  • GMK316SD104KL-T
GMK316SD104KL-T
advertisement
Manufacturer No:
GMK316SD104KL-T
HK JDW NO:
782-GMK316SD104KL-T
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
GMK316SD104KL-T
Description:
CFCAP™ 0.1μF Ceramic Capacitor ±10% 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Low Distortion Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 160
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
GMK316SD104KL-T
  • Series
    CFCAP™
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Low Distortion
    SMD/SMT
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Height
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.071 1.80mm
  • Thickness
    1.8034mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C