  • GMK325AB7106KMHP
GMK325AB7106KMHP
advertisement
Manufacturer No:
GMK325AB7106KMHP
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-GMK325AB7106KMHP
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
Description:
M 10μF 35V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 12834
Step5Bar-code shipping tag
GMK325AB7106KMHP
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    10μF
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    35V
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm