  • GQM1555C2D1R9WB01D
GQM1555C2D1R9WB01D
advertisement
Manufacturer No:
GQM1555C2D1R9WB01D
HK JDW NO:
535-GQM1555C2D1R9WB01D
Description:
GQM 1.9pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 13178
Step5Bar-code shipping tag
GQM1555C2D1R9WB01D
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Capacitance
    1.9pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm