  • GQM1555C2D220GB01D
GQM1555C2D220GB01D
advertisement
Manufacturer No:
GQM1555C2D220GB01D
HK JDW NO:
535-GQM1555C2D220GB01D
Description:
GQM 22pF Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 5104
Step5Bar-code shipping tag
GQM1555C2D220GB01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm