  • GQM1555C2D5R6WB01D
GQM1555C2D5R6WB01D
advertisement
Manufacturer No:
GQM1555C2D5R6WB01D
HK JDW NO:
535-GQM1555C2D5R6WB01D
Description:
GQM 5.6pF 200V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm -55°C~125°C High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 0402 (1005 Metric)
Quantity:
In Stock : 1337
Step5Bar-code shipping tag
GQM1555C2D5R6WB01D
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    5.6pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    990.6μm
  • Width
    508μm
  • Thickness (Max)
    0.022 0.55mm