  • GQM1875C2E1R0WB12D
GQM1875C2E1R0WB12D
advertisement
Manufacturer No:
GQM1875C2E1R0WB12D
HK JDW NO:
535-GQM1875C2E1R0WB12D
Purchasing and Inquiry
GQM1875C2E1R0WB12D Overview
Ceramic capacitor is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm in size/dimension for this device.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.Powered by voltage of 250V, it can be operated with a voltage of rated DC.
GQM1875C2E1R0WB12D Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V
GQM1875C2E1R0WB12D Applications
There are a lot of Murata Electronics GQM1875C2E1R0WB12D applications of ceramic capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
GQM1875C2E1R0WB12D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Capacitance
    1pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm