  • GQM1875C2E390GB12D
GQM1875C2E390GB12D
advertisement
Manufacturer No:
GQM1875C2E390GB12D
HK JDW NO:
535-GQM1875C2E390GB12D
Purchasing and Inquiry
GQM1875C2E390GB12D Overview
The size/dimension of the program on this device is 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm.The temperature coefficient of resistance is generally defined as?the change in electrical resistance of a substance with respect to per degree change in temperature, and its coefficient is C0G NP0.Ceramic capacitor runs on voltage of 250V - Rated DC.
GQM1875C2E390GB12D Features
a size/dimension of 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 250V
GQM1875C2E390GB12D Applications
There are a lot of Murata Electronics GQM1875C2E390GB12D applications of ceramic capacitors.
Step5Bar-code shipping tag
GQM1875C2E390GB12D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±2%
    RF, Microwave, High Frequency
  • HTS Code
  • Capacitance
    39pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    800μm
    700μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm