  • GQM1885C1H7R9DB01D
GQM1885C1H7R9DB01D
advertisement
Manufacturer No:
GQM1885C1H7R9DB01D
HK JDW NO:
535-GQM1885C1H7R9DB01D
Package:
0603
Datasheet:
Description:
7.9pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 7707
Step5Bar-code shipping tag
GQM1885C1H7R9DB01D
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    7.9pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    6.33%
  • Negative Tolerance
    6.33%
  • Length
    1.6mm