  • GQM1885C2A5R2CB01J
GQM1885C2A5R2CB01J
advertisement
Manufacturer No:
GQM1885C2A5R2CB01J
HK JDW NO:
535-GQM1885C2A5R2CB01J
Package:
0603
Datasheet:
Description:
5.2pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 7083
Step5Bar-code shipping tag
GQM1885C2A5R2CB01J
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    5.2pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 13 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    4.81%
  • Negative Tolerance
    4.81%
  • Length
    1.6mm