  • GQM2195C1H6R6DB01D
GQM2195C1H6R6DB01D
advertisement
Manufacturer No:
GQM2195C1H6R6DB01D
HK JDW NO:
535-GQM2195C1H6R6DB01D
Package:
0805
Datasheet:
Description:
6.6pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 17036
Step5Bar-code shipping tag
GQM2195C1H6R6DB01D
    Select All
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    Yes
  • Positive Tolerance
    7.58%
  • Negative Tolerance
    7.58%
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Thickness
    850μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    6.6pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C