  • GQM2195C2A2R2DB01D
GQM2195C2A2R2DB01D
advertisement
Manufacturer No:
GQM2195C2A2R2DB01D
HK JDW NO:
535-GQM2195C2A2R2DB01D
Description:
2.2pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 10388
Step5Bar-code shipping tag
GQM2195C2A2R2DB01D
  • Lifecycle Status
    TO BE DISCONTINUED (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    2.2pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    22.73%
  • Negative Tolerance
    22.73%
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm