  • GQM22M5C2H1R2CB01L
GQM22M5C2H1R2CB01L
advertisement
Manufacturer No:
GQM22M5C2H1R2CB01L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GQM22M5C2H1R2CB01L
Package:
1111 (2828 Metric)
Description:
GQM 1.2pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Quantity:
In Stock : 14155
Step5Bar-code shipping tag
GQM22M5C2H1R2CB01L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1111 (2828 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    GQM
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Q, Low Loss
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.2pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    2828
  • Case Code (Imperial)
    1111
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.15mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm