  • GQM22M5C2H2R2CB01K
GQM22M5C2H2R2CB01K
advertisement
Manufacturer No:
GQM22M5C2H2R2CB01K
HK JDW NO:
535-GQM22M5C2H2R2CB01K
Description:
GQM 2.2pF Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Quantity:
In Stock : 10635
Step5Bar-code shipping tag
GQM22M5C2H2R2CB01K
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • Capacitance
    2.2pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm
  • Thickness
    1.3462mm