  • GQM22M5C2H360JB01L
GQM22M5C2H360JB01L
advertisement
Manufacturer No:
GQM22M5C2H360JB01L
HK JDW NO:
535-GQM22M5C2H360JB01L
Description:
CAP CER 36PF 500V NP0 1111
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
GQM22M5C2H360JB01L
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Capacitance
    36pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Height
    1.15mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm