  • GQM22M5C2H6R0BB01L
GQM22M5C2H6R0BB01L
advertisement
Manufacturer No:
GQM22M5C2H6R0BB01L
HK JDW NO:
535-GQM22M5C2H6R0BB01L
Description:
GQM 6pF Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Quantity:
In Stock : 4183
Step5Bar-code shipping tag
GQM22M5C2H6R0BB01L
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Capacitance
    6pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Thickness (Max)
    0.053 1.35mm
  • Thickness
    1.3462mm