  • GQM22M5C2H8R2DB01L
GQM22M5C2H8R2DB01L
advertisement
Manufacturer No:
GQM22M5C2H8R2DB01L
HK JDW NO:
535-GQM22M5C2H8R2DB01L
Description:
GQM 8.2pF Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss Surface Mount, MLCC 1111 (2828 Metric)
Quantity:
In Stock : 7474
Step5Bar-code shipping tag
GQM22M5C2H8R2DB01L
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Height
    1.15mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm
  • Thickness
    990.6μm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.110Lx0.110W 2.80mmx2.80mm
  • Tolerance
    ±0.5pF