  • GQM22M5C2HR30CB01L
GQM22M5C2HR30CB01L
advertisement
Manufacturer No:
GQM22M5C2HR30CB01L
HK JDW NO:
535-GQM22M5C2HR30CB01L
Package:
1111
Datasheet:
Description:
300FF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 1111
Quantity:
In Stock : 4346
Step5Bar-code shipping tag
GQM22M5C2HR30CB01L
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Capacitance
    300FF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    83.33%
  • Negative Tolerance
    83.33%
  • Length
    2.8mm
  • Width
    2.8mm
  • Thickness
    1.15mm