  • GR442DR73D271KW02L
GR442DR73D271KW02L
advertisement
Manufacturer No:
GR442DR73D271KW02L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GR442DR73D271KW02L
Package:
1808
Datasheet:
Description:
270pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1808
Quantity:
In Stock : 12635
Step5Bar-code shipping tag
GR442DR73D271KW02L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1808
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    270pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    2mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Height
    2mm
  • Length
    4.5mm