  • GRJ31MR71C225KE11K
GRJ31MR71C225KE11K
advertisement
Manufacturer No:
GRJ31MR71C225KE11K
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRJ31MR71C225KE11K
Package:
1206
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 1206
Quantity:
In Stock : 15343
Step5Bar-code shipping tag
GRJ31MR71C225KE11K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    NRND (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    1206
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Active
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness
    1.15mm