  • GRM0225C0J101GD05L
GRM0225C0J101GD05L
advertisement
Manufacturer No:
GRM0225C0J101GD05L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-GRM0225C0J101GD05L
Package:
Description:
100pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 5382
Step5Bar-code shipping tag
GRM0225C0J101GD05L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V