  • GRM0225C1C1R1BD05L
GRM0225C1C1R1BD05L
advertisement
Manufacturer No:
GRM0225C1C1R1BD05L
HK JDW NO:
535-GRM0225C1C1R1BD05L
Package:
Datasheet:
Description:
1.1pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 5776
Step5Bar-code shipping tag
GRM0225C1C1R1BD05L
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.1pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    200μm
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Case Code (Imperial)
    1005
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    9.0909%
  • Negative Tolerance
    9.0909%