  • GRM0225C1C8R3CD05L
GRM0225C1C8R3CD05L
advertisement
Manufacturer No:
GRM0225C1C8R3CD05L
HK JDW NO:
535-GRM0225C1C8R3CD05L
Package:
Description:
8.3pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 17931
Step5Bar-code shipping tag
GRM0225C1C8R3CD05L
  • Packaging
    Tape & Reel
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.3pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    200μm
    Yes
  • Positive Tolerance
    3.012%
  • Negative Tolerance
    3.012%