  • GRM0225C1C8R7DD05L
GRM0225C1C8R7DD05L
advertisement
Manufacturer No:
GRM0225C1C8R7DD05L
HK JDW NO:
535-GRM0225C1C8R7DD05L
Description:
8.7pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 16638
Step5Bar-code shipping tag
GRM0225C1C8R7DD05L
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.7pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
    200μm
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Case Code (Imperial)
    1005
  • Positive Tolerance
    5.7471%
  • Negative Tolerance
    5.7471%