  • GRM0225C1C8R8CD05L
GRM0225C1C8R8CD05L
advertisement
Manufacturer No:
GRM0225C1C8R8CD05L
HK JDW NO:
535-GRM0225C1C8R8CD05L
Description:
8.8pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 4238
Step5Bar-code shipping tag
GRM0225C1C8R8CD05L
  • Negative Tolerance
    2.8409%
  • Height
    200μm
  • Length
    400μm
  • Width
    200μm
  • Thickness
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    8.8pF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Depth
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Case Code (Imperial)
  • Positive Tolerance
    2.8409%