  • GRM0225C1E5R4WA03L
GRM0225C1E5R4WA03L
advertisement
Manufacturer No:
GRM0225C1E5R4WA03L
HK JDW NO:
535-GRM0225C1E5R4WA03L
Description:
GRM 5.4pF Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 6786
Step5Bar-code shipping tag
GRM0225C1E5R4WA03L
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    5.4pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm