  • GRM0225C1E7R6BA03L
GRM0225C1E7R6BA03L
advertisement
Manufacturer No:
GRM0225C1E7R6BA03L
HK JDW NO:
535-GRM0225C1E7R6BA03L
Package:
01005 (0402 Metric)
Description:
GRM 7.6pF 25V Ceramic Capacitor ±0.1pF C0G NP0 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 01005 (0402 Metric)
Quantity:
In Stock : 4724
Step5Bar-code shipping tag
GRM0225C1E7R6BA03L
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • Part Status
    Active
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    7.6pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
    C0G
  • Length
    406.4μm
  • Width
    203.2μm
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm