  • GRM0225C1E9R9CA03L
GRM0225C1E9R9CA03L
advertisement
Manufacturer No:
GRM0225C1E9R9CA03L
HK JDW NO:
535-GRM0225C1E9R9CA03L
Package:
01005 (0402 Metric)
Purchasing and Inquiry
GRM0225C1E9R9CA03L Overview
In the case of this device, the size/dimension of the program is 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm.In general, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance per degree of temperature change.The voltage - Rated DC of 25V allows it to function.
GRM0225C1E9R9CA03L Features
a size/dimension of 0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
GRM0225C1E9R9CA03L Applications
There are a lot of Murata Electronics GRM0225C1E9R9CA03L applications of ceramic capacitors.
  • Mobile devices
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
GRM0225C1E9R9CA03L
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    9.9pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Thickness (Max)
    0.009 0.22mm