  • GRM0335C1E1R5BD01D
GRM0335C1E1R5BD01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E1R5BD01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E1R5BD01D
Description:
1.5pF Ceramic Capacitor 0 ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 13194
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E1R5BD01D
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    0 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Depth
    300μm
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
    0201
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    6.67%
  • Negative Tolerance
    6.67%