  • GRM0335C1E2R6BA01D
GRM0335C1E2R6BA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E2R6BA01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E2R6BA01D
Package:
0201 (0603 Metric)
Purchasing and Inquiry
GRM0335C1E2R6BA01D Overview
A program's size/dimension is 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm for this device.Generally, the temperature coefficient of resistance is defined as the change in electrical resistance of a substance with respect to temperature changes, and it is equal to C0G NP0.This device can operate on voltage - Rated DC of 25V.
GRM0335C1E2R6BA01D Features
a size/dimension of 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
with C0G NP0 being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
GRM0335C1E2R6BA01D Applications
There are a lot of Murata Electronics GRM0335C1E2R6BA01D applications of ceramic capacitors.
  • General electronic equipment
  • Power supply circuit
  • Servers, PCs, tablets
  • Mobile devices
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E2R6BA01D
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1pF
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    2.6pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Height
    300μm
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm