  • GRM0335C1E3R8WA01D
GRM0335C1E3R8WA01D
advertisement
Manufacturer No:
GRM0335C1E3R8WA01D
HK JDW NO:
535-GRM0335C1E3R8WA01D
Description:
3.8pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 7879
Step5Bar-code shipping tag
GRM0335C1E3R8WA01D
    Select All
  • JESD-609 Code
    e3
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    3.8pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Positive Tolerance
    1.32%
  • Negative Tolerance
    1.32%